PVC kartvizitler

İş ve çalışma hayatınızda sizi en iyi ifade edecek faktörlerden bir taneside hiç şüpesiz kartvizittir. Kartvizitler günümüzde çeşitliliğini arttırmış ve her renkten, her ebattan kartvizitler üretilmeye başlanmıştır. Sektörünüzde kendinizi iyi tanıtmak istiyorsanız sizinde sade ve basit (eski tarz) kartvizitleri tercih etmeyeceğinizi tahmin edebiliyoruz. Durum böyle iken grafik tasarımcılarımızın halleri zorlayan kartvizit tasarımları üretmesi ve sınırları zorlaması kaçınılmaz!

Şeffaf kartvizit örnekleri genellikle PVC diye adlandırılan plastik bir malzeme ile üretilir. Kağıt kartvizitlere nazaran daha dayanıklı olması, yırtılıp ıslanmaması önemli bir avantajdır. Fiyat itibariyle basit kartvizitlere göre biraz daha pahalı olsa bile, dayanıklı ve yırtılmaması ve daha uzun süre kalabilmesi elzemdir! PVC kartlar UV serigrafi kullanılmakta, Serigrafi baskıda nedir? dediğinizi duyar gibiyiz Serigraf baskısı, matbaa tekniğinde kullanılan film, kalıp gibi unsurların ortadan kaldırılmasıyla dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin, grafik, çizim vb. gibi görsellerin hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları ile doğrudan baskı malzemeleri üzerine basılması işidir. Baskılar, basılacak mamule dikkat çekici özellikler ve baskıya farklı efektler kazandırmak için yapılır. Serigraf baskı matbaa piyasasında önemli bir yere sahiptir. Serigraf baskı her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Aynı zamanda matbaanın baskı yapamadığı metal, seramik, kumaş ve cam gibi malzemelere baskılar, serigrafi ile yapılır. 

Mevcut Kartvizit Tasarımlarını Beğenmediniz mi?

Bu durumda size hızlı çözümler sunan ekibimize, sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda şeffaf kartvizit tasarımınız hazırlanıp en kısa süre içerisinde beğeninize sunulur.

Şeffaf kartvizitler Standart 85×50 mm olarak yapılır, Cmyk + Beyaz baskı sonrasında kabartma lak ve oval kesim olarak Üretilmektedir. Her sektöre uygun olarak çok renkli baskı ve kabartma lak yapabilmekteyiz.

Şeffaf Kartvizit Teknik Özellikleri Nelerdir?

Baskı rengi 4 renk CMYK+beyazdır. Dilediğiniz yazı ve görselin altına beyaz baskı yaptırarak öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

85 x 50 mm ebadında üretim yapılmaktadır. Bu kullanışlı ebat sayesinde müşterileriniz kartvizitlerinizi cüzdanlarında veya ceplerinde kolayca taşıyabilirler.
500 mikron PVC kullanılarak üretilir. 500 mikron PVC piyasadaki diğer PVC türlerinden kalındır ve kartvizitinizin daha kaliteli görünmesini sağlar.

Şeffaf kartvizitinizi isterseniz kabartma laklı tercih edebilirsiniz. Kabartma lak, tasarımınızda yer alan yazı ve logoların kartvizit üzerinde kabartmalı olarak görünmesini sağlayan bir uygulamadır.

PVC'nin sert ve keskin yapısından dolayı köşelerini standart olarak oval kesim yapmaktayız. Oval kesim, kartvizitinize hem daha estetik bir görüntü katar hem de olası batma ve kesme gibi kazaları önlemiş olur.

Etkili Bir Şeffaf Kartvizit Siparişi Oluşturmak İçin İpuçları Nelerdir?

Kartvizitte marka/kişi adı, logo, iletişim bilgilerinin yanında slogan da yer alabilir. Ancak mümkün olduğu kadar kısa ifadelere yer verilmelidir. Asıl amaç muhatabınızın size rahatça ulaşmasını sağlamak olmalıdır.

Kartvizitlerde kullanılan yazıların kolay okunabilir olması önemlidir. Bunun için en az 8 punto ve okunaklı fontlar seçmenizde yarar var.

Kartvizit tasarımınızda boşluklar bırakmanız önemlidir. Çünkü iç içe geçmiş karışık ve yoğun bir tasarım göz yorar.

Çalışmalarınızda görsel kullanacaksanız yüksek çözünürlüklü (300 DPI) olmasına özen gösterin. Böylece kaliteli bir baskı sonucu elde edersiniz.